• מיטל

  נשלח ע"ימיטל 19:55, 1 ביוני 2015

  אבא ואמא שלי קנו לפני 30 שנה בית מעמידר. בבית זה התגוררו סבי וסבתי והם עזבו אותו כאשר בנו בית גדול יותר. אבי קנה את הבית מעמידר בזכות שהועברה לו על ידי הוריו. אם לא היה משתמש בזכות של הוריו היה הבית חוזר לעמידר. הוריי חיו בבית בלי להעביר את הנכס על שמם ובעצם הבית עד עצם היום היה רשום על שם סבי וסבתי. לפני 6 שנים סבא (אבא של אבא ) נפטר ואחיו של אבי (לא כולל אבי אחים ואחיות 12) התחילו לדבר על ירושה. אמרו לאבא שלי שהוא קיבל את חלקו ולכן לא זכאי לקבל חלק מהבית הגדול שסבי וסבתי בנו. השתמשו בקלף שהבית רשום עדיין על שם ההורים שלהם למרות שאבי קנה את הבית. הוריי לוו כסף מהמשפחה על מנת לקנות את הבית. חצי שנה אחרי סבא נפטר אבי מדום לב ולפני שנה סבתי נפטרה. עכשיו האחים של אבא שלי רוצים שאני ושתי אחיותיי (28,22,31) נחתום על ויתור מחלק שמגיע לנו מהבית הגדול ואז יעבירו את רישום הבית על שמנו. זה נורא ואיום כי הוריי קנו את הבית מכספם ובעצם הם גוזלים מאיתנו כסף שמגיע לנו בזכות. מה ניתן לעשות ? אנו אובדות עצות. אציין שאחות של אבי עוד המטפלת בתיק הירושה וניסתה להחתים אותנו במרמה לאחר אזכרת אבי על צו ירושה בו רשום שחור על גבי לבן שאין לנו בית. האם זה . היא ובעלה עורכי דין . האם זה הגיוני שהיא מטפלת בזה? ניגוד אינטרסים . לא חתמנו על כלום ונראה שמנסים להפיל אותנו בפח. לעזרתך אודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:31, 2 ביוני 2015

  הענין מורכב ומסובך ומחיי בדיקת מסמכים וברור עובדות. הפורום אינו מסגרת מתאימה לענות לך. מומלץ שתפני את לבד או עם אחייך לעו"ד ותתייעצו אתו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.