יורש ראשון ויורש שני - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 10:49, 2 ביוני 2015

  במידה ובעל מעוניין להוריש את כל רכושו לאשתו כל עוד היא חיה אולם לאחר אריכות ימיה של האישה הוא מעוניין שהיא תחלק את רכושו רק לילדים שלו לפי מה שהוא קבע. היות ויש לאישה ילדים משלה ויש לו ילדים משלו והוא חושש שהיא תחלק את רכושו לאחר מותה רק לילדיה שלה. האם יש אפשרות של הבעל לחייב את האישה להוריש אחרי מותה את הרכוש שהוריש המוריש הראשון לפי מה שהמוריש הראשון קבע? האם יש אפשרות להגביל את האישה היורשת הראשונה מלבזבז ולכלות את הרכוש של הבעל וגם למנוע ממנה להעביר את הרכוש שלו לילידה? האם יש הסדר אחר שהוא טוב יותר מההסדר של יורש אחר יורש? כיצד נקרא הסדר זה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:33, 2 ביוני 2015

  שאלת שלוש שאלות והתשובה לשלשתן היא: כן. יש פתרונות אפשריים הן במסגרת של עריכת צוואה מתאימה והן במסגרת של העברת זכויות בחיים. פתרון מתאים ומדוייק יותר אוכל להציע, רק לאחר שיחה עם הבעל וברור מטרותיו המדוייקות ושאיפותיו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.