סעיף 75 לחוק הירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • השואג

  נשלח ע"יהשואג 10:34, 4 ביוני 2015

  תיאור : מועד הקראת הצוואה נקבע חד צדדית על ידי יורש בכור ( ועורכי דינו) לאחר 14 חודשים של שיהוי ארוך ומתמשך ממות המצווה האחרון. מאחר וזוהי הפרה בוטה על סעיף 75 לחוק הירושה, הקובע מפורשות: "מי שיש בידו צוואה חייב למסרה, במקור או בהעתק מאושר, לרשם לעניני ירושה מיד לאחר שנודע לו על מות המצווה. המפר הוראות סעיף זה, דינו מאסר שלושה חדשים או קנס." א מי אמור לאכוף סעיף זה ומה גובה הקנס? ב. אם אחד היורשים יוכיח ע"י מסמכים את הפער בין התאריכים הנ"ל , למי הוא אמור להראותם ולבוא בתלונה על הפרת הסעיף? ג. מה דינם של העו"ד ששיתפו פעולה בהפרה הזאת ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:08, 4 ביוני 2015

  כל סעיף חוק הקובע עונש על אי ביצוע הוראת חוק הוא סעיף פלילי. מי שממונה על חקירת עברות היא משטרת ישראל. יש לפנות בתלונה למשטרה ואם היא תמנע או תחליט שלא לחקור, אפשר לפנות בערר על החלטה זאת לפרקליטות,

  לגבי עורכי הדין - אם באמת יש כאן עברה פלילית, המשטרה אמורה לחקור גם אותם. אם אין עברה פלילית אפשר להגיש תלונה לועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.