האם ניתן לעצור מכירת דירה ע"י יורש "נעדר" שלפתע צץ? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 10:41, 4 ביוני 2015

  דירת הוריה של אימי ,בשלבי מכירה אחרונים, ביהמ"ש אישר את מכירתה, ואחינו שיש לו חלק בצו הירושה של אימנו, ואשר נעלם בארה"ב, (ולא הגיב שנים לפניות שלנו), מבקש היום להתנגד למכירה, משום שנעלם, אני מוניתי למנהל עיזבונה של אימי. לפני כ-3 חודשים האח יצר איתנו קשר ,ועדכנו אותו בכל ההתרחשויות, ולפתע הוא דורש לעצור את מכירת הדירה ,ולמנות לו לעצמו מיופה כוח ,אין לנו בעיה עם מיופה כוח, והשאלה היא, האם יש לו זכות לעצור את מכירת הדירה, כאשר העצירה עשויה להיות הפרת חוזה מהצד שלנו, מול רוכשי הדירה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:12, 4 ביוני 2015

  תפקידו של מנהל עזבון לחלק את העזבון בין היורשים ובמידה של צורך, למכור נכסי העזבון ולחלק את התמורה בין היורשים. מנהל עזבון פעול לפי צו של בית המשפט אך יש לו שיקול דעת נרחב בפעולותיו. אם התחלת כבר בהליך המכירה - פרסמת מודעות או קבלת הצעות - אין סבה שלא תמשיך, עד שבית המשפט יורה לך אחרת. אם כבר נחתם חוזה מול רוכשים ואושר על ידי בית המשפט, עליך לקיים אותו. כל עוד לא אושר המכר על ידי בית המשפט, המכר אינו מחייב את מנהל העזבון או היורשים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.