חשבון שנפתח ע"י סבא לפני מותו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 16:13, 11 ביוני 2015

  שלום, סבי פתח חשבון משותף (שבו הוא מיופה כח לצפייה ולא יכול לעשות כל פעולה) על שמי ושם אחותי, שנתיים לפני שנפטר. בנוסף רשם בצוואה בית, גם כן על שמי ושם אחותי חצי חצי. סבי נפטר לפני חצי שנה לצערנו. כיום אבי מאיים שיתבע אותנו אם לא נעביר לו כל אחד (אני ואחותי) 100,000 ש"ח. אבי קיבל בצוואה את החשבון הפעיל של סבי שבו יש סכום לא מבוטל בלשון המעטה. אבי הלך עם הצוואה המדוברת לעורכת דין על מנת להוציאה לפועל. רציתי לדעת אם הוא יכול לתבוע אותנו ואם יכול להקפיא את החשבון הנ"ל , ואם נמשוך את הסכום האם עדיין יוכל לתבוע אותנו עליו... האם יוכל לתבוע את הדירה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:47, 15 ביוני 2015

  אפשר להבין מהעובדות שכתבת שסבך נתן מתנת כסף לפני מותו שהיא חשבון הבנק. להגיש תביעה תמיד אפשר. השאלה היא האם יש עילה נכונה וטובה. תשובה טובה יותר אפשר לתת רק לאחר עיון בצוואה עצמה וברור עובדתי מקיף.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.