מסמכים נדרשים לקבלת צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גריסרו אהובה

  נשלח ע"יגריסרו אהובה 11:54, 17 ביוני 2015

  אני בת יחידה, ללא אחים ואחיות, אמי ז"ל נפטרה לפני שנה ואבי ז"ל נפטר ב-14/6 השנה. הורי לא השאירו צוואה, לא היתה ברשותם דירה, רק דירת עמידר שהוחזרה. מאחר והורי שהו בשנה האחרונה בבית אבות, מונתה להם עמותה לקבלת גמלה. לאבי היו 2 פנסיות, ממקום העבודה בו עבד וקיצבת זקנה. שאלתי: אילו מסמכים עלי להמציא לביהמ"ש לשם קבלת צו ירושה? היות וסכום הכסף הנצבר בעמותה עומד על כמה אלפי שקלים בלבד, מצבי הכלכלי קשה מאוד, האם אוכל לקבל הנחה ו/או פטור מתשלום אגרה לקבלת צו ירושה. תודתי מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:34, 17 ביוני 2015

  עלייך להגיש בקשה לצו ירושה אצל הרשם לענייני ירושה או בבית דין רבני באזור המגורים של אבא. לגבי הקלה באגרה או פטור מאגרה - נא בררי אצלם אם ניתן.

  באתר של הרשם ובאתר בתי הדין רבניים יש הנחיות מפורטות לאגבי אופן הגשת הבקשה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.