השארת צוואה ללא ליווי עו"ד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גריסרו אהובה

  נשלח ע"יגריסרו אהובה 07:08, 18 ביוני 2015

  אני ובעלי בני 62 חולקים דירה משותפת שווה בשווה ואין לנו צוואה. זהו הנכס היחידי. יש לנו 2 ילדים בני 34 ו-30 כאשר לכ"א מהם בעיות בריאות שונות, הם מתגוררים איתנו, לא נשואים ומאוד תלותיים. ברצוני להכין צוואה להוריש את הדירה (כנראה רק לבת) אבל נדרשנו לשלם סכום לא מבוטל לעו"ד לצורך כך. מצבנו הכלכלי קשה, איך אוכל בכל זאת להשאיר צוואה ללא ליווי עו"ד? שאלה נוספת: בעלי נכה צה"ל הלום קרב, האם במסגרת כלשהי עו"ד יכול היה לעזור לנו להכין צוואה? שוב תודתי מקרב לב.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:27, 21 ביוני 2015

  אם בעלך נכה צה"ל, יש לבדוק אצל הגופים שנותנים סיוע לנכים לגבי סיוע משפטי מוזל או חינם. כמו כן אפשר לפנות לרשם לענייני ירושה.

  תגובה
 • 13:22, 24 ביוני 2015

  ככל הידוע לי ניתן לערוך צוואה ב"יד שרה" במחיר סימלי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.