העברת בקשה לצו ירושה לבית המשפט - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אפי

  נשלח ע"יאפי 08:44, 18 ביוני 2015

  הגשתי בקשה לצו ירושה המתייחסת לאשה שטפטרה בחו"ל. לאחר שמילאתי את דרישות האפוטרופוס הרשמי, כולל חוות דעת על הדין במקום הפטירה, צרפת, ראיתי באתר שהבקשה הועברה לבית המשפט. מה משמעות הדבר ומה עליי לעשות ? בתודה, אפי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:44, 18 ביוני 2015

  יש מצבים בהם החוק אוסר על הרשם לתת צו ירושה אלא מחייב אותו להעביר הענין לבית המשפט למשפחה. כעת אינך עושה דבר, אלא ממתינה לקבל הודעה מבי המשפט למשפחה על פתיחת תיק בבית המשפט. לאחר שייפתח תיק, הוא יוקצה לשופטת כלשהו. ואז תתקבלנה החלטות מקדמיות של אותו שופט ולפי הענין עשויה להיות גם הזמנה לדיון בבית המשפט. לאחר עיון ודיון בית המשפט יקבע האם הוא נותן צו ירושה ואת תכנו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.