צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 23:38, 18 ביוני 2015

  שלום רב לעו"ד אמי נפטרה. אחותי אמרה שיש צוואה אבל לא מוכנה לחשוף אותה .היא אמרה שהעו"ד שלה עשה משהו שלא נוכל לעשות כלום אצל הרשם המשפטי .האם העו"ד יכול למסור לרשם המשפטי שיש צוואה אבל עדיין לא לחשוף אותה ? האם אני יכול להגיש בקשה לצו ירושה כשיש אולי "חסימה" ?האם אני יכול להגיש בקשה ראשונית לצו ירושה באופן פרטי ורק אחר כך אם יהיה צורך לצרף עו"ד ? בנוסף יש לאחותי מפתח של הדירה והיא רוצה לתפוס חזקה על הדירה של האמא ולהתגורר בה .איך אני יכול למנוע את זה ממנה ? וכמה זמן היא צריכה להיות בדירה עד שזה נחשב לחזקה? איך אני נועל את הדירה עד שיוחלט בבית משפט ? תודה מראש על התשובות

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:23, 21 ביוני 2015

  אין דבר כזה "חסימה". הדרך הנכונה לאלץ את הצד שכנגד לחשוף את מה שיש בידיו, היא לבדוק אצל הרשם (אפשר באמצעות האינטרנט) אם הוגשה בקשה לקיום צוואה. לחילופין: להגיש בקשה לצו ירושה. אין חובה להשתמש בעו"ד לשם כך.

  לגבי הדירה - אפשר לבקש מבית משפט למשפחה סעד זמני לגבי הדירה ומניעת השתלטות עליה. זאת בקשה שמוגשת במקביל להליך הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.