צוואה לא חוקית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 17:34, 21 ביוני 2015

  לעו"ד שלום ! צוואה שנערכה לפני 20 שנה ע"י עו"ד רגיל ,לא נוטריון .עם עד אחד שהוא אח של העו"ד האם צוואה כזאת היא חוקית ? מה קורה כשמתגלה שהצוואה לא חוקית ,או לא תקינה, אבל אין מתנגדים . האם נפסלת הצוואה ? ואז התובעים צריכים להגיש צו ירושה ? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:25, 21 ביוני 2015

  על פני הדברים כלל לא ברור מדוע הצוואה שתיארת בשאלה אינה חוקית.

  בקשה מוגשת לקיום ואם אין מתנגדים היא מקויימת כלשונה. אם סבור מישהו שיש כאן תקלה, אפשר לפנות בבקשה למי שנתן את צו הקיום לבטל את צו הקיום אבל צריך להוכיח הסיבות לכך.

  אם מבוטל צו קיום, או שצוואה אינה מקויימת, יש להגיש בקשה לצו ירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.