חוב על שכ"ד לעמידר להורי שנפטרו ז"ל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גריסרו אהובה

  נשלח ע"יגריסרו אהובה 07:24, 25 ביוני 2015

  אני בת יחידה, הורי נפטרו, אמי לפנני שנה ואבי החודש. בטרם פטירתם הם נלקחו לבית אבות ודירת "עמידר" היתה סגורה למשך כ-4 חודשים, וזאת בהמלצת עו"ס של בית האבות. כיום ישנו חוב בשל שכ"ד בסך 4000 ₪ והורי לא השאירו שום חסכונות ונכסים. בהיותם בבית אבות, עו"ס מינתה להורי עמותה לקבלת גמלה, שם הצטברו כמה עשרות אלפי שקלים, מתוכם יש לשלם את המצבה של אבי, ועוד כ-1550 ₪ עבור שבוע היותו בבי"ח סיעודי. שאלתי: האם מאחר ואני לא יורשת שום כסף, עלי יהיה לשלם את החוב הנ"ל? אנחנו משפחה במצוקה כלכלית, בעלי נכה צה"ל הלום קרב ואנו מתקיימים אך ורק מקיצבה קטנה ממשרד הביטחון. הדאגה מחוב גורמת לי לחרדה ממש!!!!! אודה מקרב לב להענותך לבקשתי.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:01, 26 ביוני 2015

  אם את יורשת של ההורים, את יורשת זכויות וגם חובות. אם יש כספים שהצטברו לטובת המנוחים במקום כלשהו, את זכאית לכספים אלה. פי מה שתארת - אם שווי הסכום שנשאר לך בירושה גבוה מן החוב כדאי לרשת. אם לא - את יכולה להסתלק מהירושה של אביך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.