מה קורה במקרה שהיורשים עדיין קטינים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חדוה

  נשלח ע"יחדוה 07:48, 25 ביוני 2015

  שלום, אני גרושה וללא זוגיות. יש לי בת יחידה בוגרת שאני מורישה לה את כל רכושי, בצוואה שכתבתי. בתי בהריון. חשבתי לשנות את הצוואה, כך שאם בתי לא בחיים, חס וחלילה, היורשים הם ילדיה. מה קורה כשהיורשים עדיין קטינים? האם הכסף והרכוש יהיו זמין לאפוטרופוס שלהם עבורם (אביהם או ,חס וחלילה בהעדרו, מישהו אחר) או שיהיה נעול עד שיהיו בגירים? תודה, זיוה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:03, 26 ביוני 2015

  במקרה שתארת אכן הכסף מיועד לקטינים. אולם אם אביהם יישאר בחיים, הוא האפוטרופוס הטבעי שלהם ויש לו שיקול דעת כיצד לנהל את הכספים. אם אינך סומכת על שיקול דעתו, את צריכה ןלהשאיר הוראות מפורטות בצוואה בקשר עם הכספים הללו ולקבוע מנגנון שיגן עליהם לטובת הקטינים.

  תגובה
 • 16:01, 26 ביוני 2015

  תודה רבה על התשובה. אני בהחלט סומכת על שיקול דעתו של אביהם, וזו העדפה שלי שהוא יהיה זה שיקבע, איך לנהל את הכספים. לא רציתי שהכספים יהיו נעולים והוא לא יהיה מסוגל להשתמש בהם. אם זה היה המקרה, אז הייתי שוקלת להוריש לו. שוב תודה ושבת שלום!

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.