ירושה של נפטר אלמן ובעל ילדים בגירים ואשה לא נשואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 10:08, 26 ביוני 2015

  שלום רציתי לברר באופן כללי לגבי אופן חלוקת ירושה במצב בו הנפטר היה אלמן ולו ילדים בגירים. תקופה קצרה מאז נפטרה אישתו, כ20 שנים, חי בזוגיות עם אשה נוספת אך לא נישאו. האם האשה הופכת להיות ידועה בציבור לאחר מותו? האם זכאית למחצית מרכושו? גם אם רכושו זה היה לפני שהכירו רכושם של האם שנפטרה? ואיך ילדיו נכנסים כאן ולמה הם זכאים? האם נלקחת בחשבון ירושת האם מהעבר לילדיה? אם כן זכאית האשה לחלק כלשהו מרכושו האם רכושה של האשה לא שייך לנפטר באותה מידה ויש שיחולק בירושה באותו אופן? אשמח להכוונה בברכה יעל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:12, 26 ביוני 2015

  שאלת מספר שאלות והנה תשובות:
  1. לפי מה שתארת – זוג שחי 20 שנה ביחד - ככל הנראה הפכו ידועים בציבור. הם הפכו ידועים בציבור במסגרת חייהם המשותפים ולא לאחר המוות.
  2. ידועה בציבור יורשת כמו אשה נשואה – מחצית הרכוש של המנוח - אלא אם יש צוואה הקובעת אחרת. המחצית האחרת מיועדת לילדיי המנוח.
  3. "רכושו של המנוח" – כל רכוש שהיה לו בשעת פטירתו, אלא אם יש צוואה שקובעת אחרת. מה שירשו ילדיה של המנוחה הוא שלהם ואינו חלק מרכושו של המנוח.
  4. אחרי מותה של הידועה בציבור יירשו אותה יורשיה לפי חוק (ילדיה שלה ובן זוגה - מי שיהיה בן-זוגה בשעת מותה) או לפי צוואה שהיא תותיר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.