אפוטרופוס הכללי אינו מגיב - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ד

  נשלח ע"יד 14:09, 29 ביוני 2015

  בצוואה יש גם קטינים, נעשה הסכם חלוקה בין היורשים ונעשתה פנייה לבית המשפט שיאשר את ההסכם. השופט נתן החלטה שתוך זמן מסויים האפוטרופוס הכללי ייתן תגובה - עבר הזמן והם לא מגיבים. מה עליי לעשות?:

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:55, 29 ביוני 2015

  ראשית יש לבדוק שההחלטה אמנם נשלחה אל האפוטרופוס הכללי. אם אכן נשלחה יש שתי אפשרויות: האחת - לטרוח ולברר אצלם מה קורה ולהאיץ בהם לקבלת תגובה. האחרת - אם אכן נשלחה ההחלטה אל האפוטרופוס הכללי - לבקש מהבית המשפט שייתן החלטה בבקשה לאור העדר תגובות אפוטרופוס כללי. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.