ערעור על צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירה סטריק

  נשלח ע"ימירה סטריק 09:10, 5 ביולי 2015

  הורי התגרשו לפני 50 שנים . בהסכם הגירושין כתוב :הדירה הרשומה מחצית על שם הילדים ומחצית על שם הסבתא. (אמי ויתרה יעל חלקה לטובת הילדים ). בפועל אבא שלי רשם את כל הדירה על שמן. הוא עשה צןןאה והוריש לבנו מהאישה השניה . אם בבוא העת (אבי בן ועדיין חי הוא בן 89 ) נוכל לערער על הצוואה וקבל חלק מהדירה . הסבתא בינתיים נפטרה כבר בשנת 1984.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:40, 5 ביולי 2015

  מתאורך עולה שיש הסכם גרושין ושאביך פעל בניגוד מפורש לו וכולם יודעים על כך ושותקים. בהנחה שהתאור נכון ומלא - שתיקה של 50 שנה יכולה להתפרש בקלות כהסכמה. ואם הסכמתם, אינכם יכולים אחרי 50 שנה לתקוף צוואה כדי לשנות מצב שקיים ומוסכם עשרות שנים.
  אם לתקוף - אז כעת כל עוד האב בחיים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.