צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נעם

  נשלח ע"ינעם 17:28, 6 ביולי 2015

  שלום, אבי מעוניין לעשות צו ירושה וברצוני לדעת האם כשהוא מוריש נכס ל ילדיו חובה לאחר פטירתו להעביר את הנכס על שם הילדים או שניתן למכור את הנכס ללא ההעברה קודם על שם הילדים ? האם חובה בעת מימוש צו הירושה לבצע את ההעברה באטבו או לא ? האם זכותו לבקש כי הבית יימכר ורק התקבול יחולק בין יורשיו ובמידה וכך מי ראשי לבצע את המכירה בשמו ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:39, 7 ביולי 2015

  התכוונת לצוואה. צו ירושה ניתן אחרי מותו של אדם.

  יורש אינו יכול למכור נכס, אלא אם הועבר על שמו. חריג - אם ימונה בצוואה מנהל עזבון ובצוואה תנתן למנהל העזבון הוראה למכור את הנכסים ורק את התמורה לחלק בין היורשים.

  תגובה
 • 08:58, 12 ביולי 2015

  שלום. סבי נפטר לפני 8 שנים, בעודו בחיים לו ולסבית הייתה צוואה שלפיה כל הרכוש מתחלק שווה בין ילדיהם. לאחר מותו גם אימי נפטרה. בעקבות פטירתה נוצר סכסוך במשפחה, ואנו לא בקשר עם הסבתא והדודים מאז. ידוע לנו שבעקבות הסכסוך סבתי הוציאה את ילדי אימי מצוואתה. סבתי נפטרה לפני מס ימים. ידוע לי שמגיע לנו לרשת את חצי הצוואה של סבי. שאלתי היא האם בשביל מימוש הצוואה הדודים אמורים לפנות אלינו או שעלינו לפעול על מנת לממש את זכויותינו. תודה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.