אי ציות להחלטה של שופט - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 19:56, 6 ביולי 2015

  שלום, אם הצד שעומד נגדי בביהמ"ש קיבל הוראה מבית המשפט להציג בפניי דברים ולתת לי הסברים מפורטים על שאלות מהותיות שהצגתי, תוך 30 יום, אולם 30 הימים חלפו והצד שכנגד לא מילא אחר ההחלטה השיפוטית הנ"ל, האם זה גורר סנקציות מצד בית המשפט? האם יש השלכות למי ש'לא סופר' גם החלטה של שופט? אגב, זה שלא מכבד אותה, במקרה הזה, הוא מנהל עיזבון, שמונה מטעם בית המשפט בעצמו, אולם 3 שנים לא נוקט בשקיפות ואני מצביעה על ליקויים של הרבה כספים שחסרים בניהולו. השופט דרש ממנו להשיב על כל אחת משאלותיי ולצרף אסמכתאות, אולם, כאמור, הוא לא מכבד החלטה זו. תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:40, 7 ביולי 2015

  יש להגיש בקשה למתן הוראות או הליך של בזיון בית משפט.

  תגובה
 • 23:00, 7 ביולי 2015

  תודה רבה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.