• סיון

  נשלח ע"יסיון 11:10, 12 ביולי 2015

  שלום רב, סבי נפטר לפני כ9 שנים. בעודו בחיים ניהלו סבי וסבתי צוואה שמורה על חלוקה שווה של הרכוש בין כל ילדיהם. כשנה לאחר פטירתו נפטרה אימי, העיקבות פטירתה נוצר סכסוך משפחתי. נודע לנו כי סבתי עשתה צוואה חדשה שבה הכלילה את שאר ילדיה והוציאה ממנה את אימי ז"ל. כעט סבתי נפטרה.רציתי לדעת האם אני ואחיי כיורשי אימי זכאים לחלק של אימי מצוואת סבי? ואם כן, האם עלינו לפעול בצורה כלשהי, או שכשדודיי ירצו לממש את הצוואה הם יצטרכו לפנו אלינו. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:19, 13 ביולי 2015

  לפי תאורך נראה שיש כאן צוואה הדדית של סב וסבה. אם הצוואה נעשתה לפני 2005, סבתך יכולה לשנות אותה כרצונה, אלא אם בצוואה נקבע במפורש אחרת. אם הצוואה נעשתה אחרי 2005, ביטולה או עשיית צוואה אחרת שסותרת אותה תגרום לתוצאה משפטית שסבתה מסתלקת מירושת סבא.
  לקבלת יעוץ עלייך לפנות לייעוץ עם הצוואה המקורית שעשו סבא וסבתה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.