מטבעות זהב - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אברהם

  נשלח ע"יאברהם 18:27, 13 ביולי 2015

  שלום רב שנים לאחר מותה של סבתי נמצא בביתה אוסף מטבעות זהב (סוברינים) , לפי הערכות שלנו , ערך הזהב של המטבעות יכול לנוע בין 100000 ש"ח ומעלה, ראיתי באינטרנט שיש מספר רב של בתי עסקים בבורסה שמוכנים לקנות את כל סוגי המטבעות ולשלם במזומן שאלתי היא, מה אומר החוק, נאמר שמכרתי את המטבעות וקיבלתי תמורתן 100000 ש"ח במזומן, האם עליי למלא איזו טופס לתשלום מס? האם ישנו מס על מטבעות שהושארו לנו ע"י הסבתא? האם אני יכול פשוט להפקיד בבנק (בידיעה שההפקדה החריגה תדווח לרשות להלבנת הון) ואחר כך פשוט להסביר את מקור המטבעות? תודה מראש אברהם

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:40, 13 ביולי 2015

  תשובתך אינה מתחום דיני ירושה, אלא מתחום דיני מסים. אין מס על ירושה בישראל. פנה לרואה חשבון, שעוסק סמס הכנסה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.