אפוטרופוס זמני - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 19:07, 13 ביולי 2015

  שלום רב, אבי עבר שבץ מוחי לפני שנה וחצי ונותר ללא יכולת לדבר ,ההורים רכשו דירה ואמא רצתה להעביר את הכסף על סך 432 אלף שקל למוכר הדירה אך הבנק סירב ללא חתימה של אבי,החשבון הוא משותף , לכן אמא שלי החלה בתהליך קבלת אפוטרופוס ובנתיים קיבלה אפוטרופוס זמני חתום עי בית המשפט, כשהגישה את המסמך לבנק כדי למשוך את הכספים נאמר לה שעליה להמתין שהיועץ המשפטי של הבנק יבדוק את העניין. מה עושים במקרה כזה ? האם הבנק יכול לסרב להעביר את הכסף ? כאם המסמך הזמני הזה תקף לכל דבר ועניין !? אשמח לתשובתך המהירה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:24, 14 ביולי 2015

  עובד בנק מהשורה אינו מחזיק בהשכלה משפטית ואינו רוצה לשאת באחריות. לכן כשיש להם ספק המסמכים מועברים לייעוץ המשפטי.

  אין שום דבר בלתי חוקי או לראוי בבדיקה משפטית מצד הבנק. לעתים צו שנתן בית משפט אינו מתאים או שגוי מסיבה אחרת. כנגד כך - אם הצו היה תקין, אך עקב עכוב של הבנק עלול להיגרם נזק לכם, יש להפנות את תשומת לב הבנק לכך. טוב לתת הודעה בכתב על נזק צפוי מעכובים. לעתים זה מזרז את הבנק.

  תגובה
 • 12:00, 14 ביולי 2015

  תודה רבה על תגובתך, ברוך השם קיבלו את הצו והועברו הכספים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.