טעות בצוואה- חובת עו"ד? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אודי ה.

  נשלח ע"יאודי ה. 10:56, 14 ביולי 2015

  אדם שהוא נכה צ.ה.ל נפטר. בצוואה הוריש את מכוניתו שנרכשה ללא מיסים לנכדתו. מסתבר ממשרד הבטחון שהורשה ללא עלות אפשרית רק לאישה ולידלים כרגע האוטו מושבת ללא טסט. האם יש פה רשלנות של עורך הדין שערך הצוואה? איך אפשר לצאת מהפלונטר ללא תשלום המיסים שכיום הם רוב ערך הרכב? יש בין הבנים היורשים מריבות, מה שלא מוסיף קלות לבעיה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:31, 14 ביולי 2015

  קיומה של רשלנות הוא ענין שמחייב ברור עובדתי מדוקדק. טעות בצוואה אינה מצביעה בהכרח על רשלנות מצד אחד אבל יכולה להוות ביטוי לרשלנות. ייתכן גם שמקור הבעיה היא במוריש עצמו שהתעקש על ניסוח מסוים.

  תגובה
 • 18:19, 14 ביולי 2015

  תודה על התגובה המהירה והנכונה.
  אני בספק אם הוא "התעקש" אלא מניח שהיה בעיקר בלתי מודע לבעיה+ די מונע ע"י שני בניו שדחפו לנשל הבת הנוספת, היה כבן 85 ועם גרורות מוחיות ממלנומה.
  אבל, ברור שבלי לתחקר מה בדיוק היה שם בחדר, קשה לקבוע עמדה.
  לי די ברור שעל פניו יש לא מעט תהיות על חוקיות הצוואה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.