צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גרשון

  נשלח ע"יגרשון 20:24, 14 ביולי 2015

  היינו בית דין הרבני להוצאת צו ירושה לאימי שנפטרה ב 2.6.15 . קיבלנו כעבור יום מסמך מהרבנות שבו מצויין : "כל הנוגעים בדבר קבלו על עצמם את סמכות השיפוט של בית הדין להוצאת צו ירושה. בית הדין שמע את המבקשים והעדים וערך הקנאות כנדרש על פי דין תורה. לאור האמור לעיל בית הדין מחליט להוציא צו ירושה לפיו שמות יורשיו על פי דין של המנוח וחלקו היחסי של כל אחד מהם בעזבון הם ... " האם זה נחשב צו ירושה או שצריך לחכות מספר חודשים ולקבל משהו רשמי מהרבנות ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:21, 15 ביולי 2015

  ראוי היה שיהיה רשום על המסמך "פסק דין" או כל ביטוי אחר שמלמד שמדובר בהחלטה של בית הדין הרבני. כמו כן על המסמך אמורה להיות מוטבעת חומת של מזכירות בית הדין עם אישור על נכונות ההעתקה. אם אין - פנה למזכירות בית הדין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.