ירושת האב בחיי האם - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • Dor

  נשלח ע"יDor 04:06, 21 ביולי 2015

  האם ייתכן מצב של ירושת אב בחיי האם? אבי נפטר לא מזמן, ואחי הקטן שמסוכסך עם האם דורש בתוקף לקבל נתח ירושה מהדירה המשותפת של ההורים. מה החוק קובע לגבי זה? (יש לציין שההורים שלי קנו את הדירה בהשתתפות מלאה, ובשלושים השנים האחרונות אמי בלבד היא זו שעבדה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:57, 21 ביולי 2015

  אם אביך נפטר ללא צוואה, אחיך יורש אותו מייד במותו. כלומר זכותו של אחיך להנות מחלקו בירושה נולדה למעשה ברגע הפטירה של אביך (בהנחה שאין צוואה). אולי לא מנומס אבל מבחינת החוק אחיך זכאי לחלקו בירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.