העברת בעלות על דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 11:42, 21 ביולי 2015

  שלום, אמי הורישה לי ולאחותי את דירתה. כיום הדירה מושכרת והיא חיה בעיר אחרת גם בדירה מושכרת אנו לא מעוניינות לחכות לקיום צו הירושה בבוא העת אלא לממש את זכותינו בדירה מאופן מיידי עם פטירתה של אמי האם ניתן להשאיר אצל עו"ד הסכם שבמידה ויקרה לאמי משהו הוא יעביר מיידית את הדירה על שמנו? או לחילופין להעביר את הדירה על שמנו ולהשאיר התחייבות אצל עו"ד שלא נמכור או נעשה בה שימוש אחר כל עוד היא בחיים? אודה לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:00, 21 ביולי 2015

  השאלה כללית מדי וחסרים נתונים לכן התשובות הן עקרוניות בלבד: הפתרון הראשון אינו מוצלח מבחינה חוקית . הפתרון השני נשמע טוב יותר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.