תביע יורשים ע"י הבנק של המנוח - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אסי

  נשלח ע"יאסי 12:57, 28 ביולי 2015

  אבי ז"ל נפטר לפני כחצי שנה .בחשבון הבנק (על שמו בלבד) נותר חוב ע"ס 8 א' ש"ח בגין הלוואה שלא נפרעה . קיבלנו מכתב דרישה לתשלום החוב במיידית לאחר הוצאת צו ירושה ע"ש האישה והילדים . להדגיש כי אבי המנוח לא השאיר אחריו נכסים (נדל"ן/פקדונות וכיוצב') לנו היורשים . צו הירושה הונפק לבקשתה של אימי במסגרת תביעה מול קרן הפנסיה של אבי ז"ל אשר הפסיקה את תשלומי הפנסיה שלה בטענה כי הם פרודים וכעת היא מנהלת מולם מאבק משפטי . שאלתי : - האם קרן הפנסיה נחשבת חלק מהעזבון והבנק יכול לתבוע חוב בגינה אוש היא מוחרגת /מוגנת ? - כיצד להשיב לבנק ? האם להשיב לעו"ד מטעם הבנק ולומר לו כי המנוח לא השאיר עזבון/נכסים ליורשים ולשמעשה הצו הונפק לאותה מטרה שצוינה לעיל ? כיצד מתנהג הבנק במקרה מסוג זה בד"כ ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:03, 28 ביולי 2015

  התשובה כאן היא עקרונית בלבד:
  1) היורשים יורשים גם את חובות המנוח.

  2) היורשים חייבים בחובות המנוח עד גובה מה שקבלו בירושה.

  3)קרן פנסיה איננה חלק מעזבון המנוח לפי החוק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.