בית בירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ציפי

  נשלח ע"יציפי 13:57, 28 ביולי 2015

  הכנתי לפני שנה צוואה צל עו"ד אשר בימים האחרונים פשט את הרגל עקב מעילה בכספי לקוחות, התיקים שלו עברו לטיפול של עו"ד אחר. האם אוכל לבקש להכין צוואה חדשה מהעו"ד שאליו עבר התיק? אני לא רוצה לשנות את הצוואה בכדי שלא יוכלו לערער בהמשך, לכן חשוב לי שתהיה צוואה חדשה לגמרי אבל אין לי את הסכומים לשלם דבר נוסף- כתבתי בצוואה סיבה למה אני מורישה את הבית שלי לבת הקטנה מכיוון שלשאר הילדים כבר יש בתים. במידה ולאחר לכתי לאחד הילדים כבר לא יהיה בית (גירושים וכו) האם תהיה לו סיבה לערער? ואם התשובה היא כן, אז אם אמחק את הסיבות, לא יוכלו לערער? חשוב לי מאוד לוודא שהבית יעבור לידיה של הבת הקטנה. תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:19, 28 ביולי 2015

  1) עורך הדין החדש אינו מחוייב לתת לך שרות ואת אינך חייבת להזדקק לשרותיו. לגבי שכר טרחה - מומלץ שתבררי אצלו ואצל אחרים לגבי תעריפים מבוקשים. ייתכן שאם מדובר רק בשינויים "קוסמטיים" וייתכן שאם תשיגי את הקובץ המקורי כך שלא יהיה צורך להקליד מחדש את הצוואה, תוכלי לחסוך חלק נכבד משכר הטרחה המבוקש.

  2) כל סיבה שתצייני תהיה נכונה לשעת עריכת הצוואה. מי שירצה לתקוף את צוואתך, תמיד יוכל למצוא לו משהו כדי להגיש התנגדות. כתבת בצוואה הסבר טוב להחלטתך. את יכולה למען הזהירות לציין גם שהחלטת לא לשנות מכך למרות שייתכנו שינויים עתידיים במצבו של כל אחד מהילדים האחרים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.