• 28 ביולי 2015

צוואה של אישה ערירית

האם ובמידה ורשום בצוואה של אישה ערירית שאני רשומה בה כשליחה להעברת כסף או.. למשהו מקורב זכאית לבקש קריאת הצוואה? או פתיחת צוואה?

28 ביולי 2015
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 28 ביולי 2015

צוואה של אישה ערירית

אין בחוק הירושה הוראה בדבר טקס של "קריאת צוואה". גם אין הוראה בחוק הקובעת שכל אדם יורש או אחר זכאי לקבל ממי שמחזיק בצוואה העתק מהצוואה. את יכולה לבקש ממי שמחזיק בצוואה לעיין בה או לקבל העתק ממנה. לאחר שהוגשה בקשה לקיום הצוואה, יכול כל הטוען להיותו מעונין בצוואה או בירושת המנוח לפנות לרשם לענייני ירושה ולבקש העתק מהצוואה, לשם ברור זכויותיו ומעמדו.

28 ביולי 2015
    • 30 ביולי 2015

צוואה של אישה ערירית

ראשית אני מודה לך על תגובתך והתייחסותך
      שנית- מה עושים במידה ועורך הדין אינו מעוניין להראות את הצוואה אפילו לעיון או העתק? טוען שבגלל שאני רשומה כשלוחה...
      אני לא מוטבה בצוואה והוא לא מוכן להראות?
      לצערי מתחזק אצלי יותר ויותר שמשהו לא כשורה כנראה עם צוואה זו !
      האם עלי לפנות לבית המשפט להורות על אישור לעיון בצוואה? או רק אחרי התנגדות לצוואה?
      אני חוששת שאחרי שיפורסם ברשם הירושות יהיה מאוחר?

30 ביולי 2015
      • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 30 ביולי 2015

צוואה של אישה ערירית

לא ברור לי מה מעמדך. אם אינך יורשת, מדוע זה מענין אותך? אם את יורשת את יכולה לדרוש את קיום הצוואה. כפי שכתבתי למעלה, אחרי שמוגשת בקשה לקיום הצוואה תוכלי לבקש לעיין בה אם יש לך "מעמד". הזכרתך בצוואה יוצרת "מעמד" וזכות לעיין בבקשה לקיום הצוואה. אם אינך יורשת אך ידועים יורשים אחרים, מדוע הם אינם מתעניינים?

30 ביולי 2015
        • 2 באוגוסט 2015

צוואה של אישה ערירית

ראשית חיזקת אותי באומרך שעצם הזכרתי בצוואה יש לי זכות לקיום צוואה וזו בדיוק
          אי הבהירות שאני לא מבינה מדוע עורך הדין חוזר וטוען שאלי אין זכות לעיין בצוואה כי אני רק שלוחה?
          השאלה שלי נובעת מזה שאני יודעת שהייתי כנראה כן רשומה בצוואה וכנראה =דירה ובגלל שנמכרה הדירה בדיוק לפני כשנה
          הרי "כאילו" עכשו אני לא רשומה ולכן מנסה לברר . זה בכלל לא קשור ליורשים האחרים כי זה עוד יותר מחזק שהשאירה להם פריטים לחבריםץץץ ואילו לי שהייתה כבת משפחה שלנו שנים רבות אני רק שלוחה ו...
          זה מצד אחד מאוד כואב ופוגע ועוד יותר שעורך הדין מונע ממני לקרוא למה? מה יש להסתיר?

2 באוגוסט 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?