אגרות וטפסים להוצאת צו להעביר אלי להעתק צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 17:45, 2 באוגוסט 2015

  בהמשך לשאלתי הקודמת עורך דין שמתנגד להציג בפני צוואה כי אני רשומה שלוחה ולא מוטבה הבנתי שאפשר לפנות בבקשה לבית משפט למשפחה אם אני רוצה להוציא צו הוראה לעורך דין להציג לי העתק צוואה איך ניתן לדעת איזה אגרות וטפסים צריך למלא? לשלם? או איך נקראת האגרת הנ"ל אודה לך על כל תגובה אני ממש במצוקה ולא יכולה להרשות לעצמי לקחת עורך דין לכל התהליך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:45, 3 באוגוסט 2015

  אמורה להיות מוגשת בקשה לקיום הצוואה. הבקשה יכולה להיות מוגשת לבית דין דתי (רבני - אם מדובר ביהודיה). בדרך כלל רוב הבקשות מוגשת לרשם לענייני ירושה. משהוגשה הבקשה לשם, את יכולה לבקש לקבל העתק מהבקשה לקיום הצוואה, אם תראי בתצהיר מדוע יש לך ענין בצוואה זאת. האתר של הרשם מפורטות האגרות למיניהן. אין צורך בצו משום שאם תתקבל בקשתך, מזכירות הרשם לענייני ירושה תשלח לך העתק של הבקשה לקיום הצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.