זכויות של דירה ירושה לאחד הילדים שנפטר. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שושי

  נשלח ע"ישושי 04:38, 4 באוגוסט 2015

  שלום , בעלי נפטר לפני שש שנים, ולפני שנתיים נפטרו ההורים ונותרה דירה של ההורים בירושה היורשים איפשרו לאחד הילדים לרכוש את הדירה הם החליטו לנשל את הילדים שלי מהירושה כי בעלי נפטר ואין טעם להוריש לילדים את חלקו שביעית . כיצד אני פועלת למימוש הזכויות של ילדי הבנתי שהם זכאים גם לירושה.? האם היפוי כח / נוטריוני טופס לאחר מות ההורים ? יש עוד הרבה שאלות אשמח לקבל עזרה ראשונית ברצוני קודם לעקל את הבית כדי להמשיך לפעול כי הבת שקנתה את הבית לפני שנה עוד לא העבירה כספים ליורשים והיא כבר נכנסה ושיפצה את הבית של היורשים תןדה רבה .

  השב
 • 04:46, 4 באוגוסט 2015

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:00, 4 באוגוסט 2015

  היות ובעלך נפטר לפני הוריו, ילדי בעלך יורשים במקומו את חלקו. זאת זכותם מכח חוק הירושה. אם טרם ננקטו הליכי ירושה, יכול כל אחד מילדי בעלך לפתוח בעצמו בהליך של ירושה.

  צו עיקול אינו ניתן, אלא במסגרת של הליך משפטי ובקשר עם הגשת תביעה.

  אי אפשר לתת יעוץ משפטי בענין מורכב כזה בפורום זה. ראוי שתפני את או שיבואו הילדים לקבל ייעוץ משפטי מסודר לאחר בדיקה של כל המסמכים הנוגעים בדבר וברור העובדות

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.