ירושה כשאין אחים/ילדי0 - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 16:49, 5 באוגוסט 2015

  שלום דוד שלי נפטר. אבי היה אחיו היחידי, שגם הוא נפטר עוד קודם לדודי. אין לדוד שלי לא אחים נוספים, הורים או בת זוג. האם אני יורש של דודי? מה חלקה של אמי, אשת אחיו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:35, 5 באוגוסט 2015

  אם לא היו לדוד הורים ילדים או בן/בת זוג, יורשו היחיד היה אביך. ירושה בישראל היא לפי קשר דם. היות ואביך נפטר לפני הדוד, ילדיו של אביך (אתה אם אתה ילד יחיד או אתה וכל אחיך ואחיותיך שהם ילדים של אביך) הם הקרובים ביותר מבחינת קשר דם לדוד שנפטר ולכן הם היורשים.

  שים לב: אמך איננה יורשת של הדוד!

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.