רכוש בישראל ובחו"ל האם עדיף שתי צוואות או צוואה אחת? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 11:11, 7 באוגוסט 2015

  האם כאשר אדם שהוא אזרח ישראל ומקום מושבו היה בישראל משאיר צוואה רק בישראל ומצווה את כל רכושו בישראל ובחו"ל לאישתו. היא יכולה עם צו קיום הצוואה מישראל מאת הרשם לענייני ירושה לקבל גם את רכושו בחו"ל? לעומת זאת האם כאשר אדם שהוא אזרח ישראל שמקום מושבו היה ישראל אבל החזיק גם רכוש בחו"ל והשאיר צוואה בחו"ל ניתן לקבל את רכושו בחו"ל על סמך הצוואה בחו"ל ועל סמך צו קיום צוואה בחו"ל.? למעשה השאלה היא מה כדאי לעשות מבחינת צוואה כשיש לך רכוש גם בישראל וגם בחו"ל. האם להשאיר שתי צוואות בישראל ובחו"ל בנפרד או צוואה אחת?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:16, 9 באוגוסט 2015

  כדאי להתייעץ עם מומחה לדיני ירושה במקום בן נמצא רכושו של אותו אדם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.