הסדרי צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • צחי

  נשלח ע"יצחי 15:04, 10 באוגוסט 2015

  שלום 1. רציתי לברר, האם לאחר פסק דין לגבי ירושה, הסכימו הצדדים שצד א' יקבל את דירת המנוח (יוכל לרשום את זכויות הדירה על שמו) ואילו צד ב' יקבל מצד א' את מחצית סכום הדירה - מי קובע את אופן התשלום (לדוגמא: האם צד א צריך להעביר את הכסף באמצעות העברה בנקאית או צ'ק או בדרך אחרת?) וכן מי קובע מתי תעבור החזקה בדירה - האם רק לאחר שיועבר התשלום מצד א לצד ב או שקודם יסדיר צד ב' עניינים הקשורים לפינוי הדירה? (זה לא נכתב במפורש בפרוטוקול)? 2. האם הצד הקונה יכול לקבל את הבעלות בדירה עוד בטרם נפדה הצ'ק ששילם עבור חלקו בדירה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:59, 10 באוגוסט 2015

  כל מה שהעלית הן שאלות ונושאים שצריך היה לברר בין הצדדים לבין עצמם וראוי היה שייכללו בתכנו של ההסכם. ראוי שהצדדים ישוחחו זה עם זה ויגיעו להבנות. ואם אין ולא ניתן לבצע ההסכם - לחזור לבית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.