יחיד ללא צאצאים. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אגם

  נשלח ע"יאגם 18:31, 15 באוגוסט 2015

  במידה והולך לעולמו ואין צוואה. מי היורשים? יש מספר אחים ואחיות בחיים ויש גם שנפטרו. להם יש ילדים לכולם. האם גם ילדי הנפטרים יורשים? או רק האחים החיים דרגה ראשונה בלבד. במקרה שמתואר כדיף לדאוג לצוואה כי בהעדר צוואה משהו יכול לנסות להשתלט על הרכוש או לזייף צוואה וכו. והיו מקרים.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:27, 16 באוגוסט 2015

  יורשיו של נפטר כמתואר בשאלה הם כל האחים והאחיות שלו. אם מי מהאחים / אחיות הללו מת לפניו, יבואו ילדי האח הנפטר במקומו ויירשו יחד את חלקו של האח הנפטר.
  אכן במקרה כזה כמו במקרים רבים אחרים, ראוי שאותו אדגם יקדיש מחשבה לשאלה אם תוצאה זאת טובה בעיניו. אם לא - ראוי שיעשה צוואה. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.