איך ניתן לראות צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • טליה

  נשלח ע"יטליה 11:20, 16 באוגוסט 2015

  סב ילדיי נפטר לפני כשנה וחצי, הנני גרושה וגם המנוח בזמנו היה גרוש וציין בפנינו כי הכין צוואה ובא ילדיי מופעים הנכדים שלו. משנפטר ממחלה ביתו אמרה שעו"ד איבדה את הצוואה. והפכה היא ליורשת ולאוטרופוסית על עזבנו. איך הוכל לבדוק אם ילדיי הופיעו בצאוותו כמו שאמר, ושהיא לא משקרת בכדי לגזול מהם. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:30, 16 באוגוסט 2015

  משנפטר אדם ללא צוואה, יש להגיש בקשה לצו ירושה. אם מי מהיורשים טוען לקיומה של צוואה ומסתיר אותה, יש להפנות את תשומת לבו שהוא עובר על חוק הירושה עברה פלילית. בנוסף מומלץ במצב כזה לבקש צו ירושה. המחזיק בצוואה ייאלץ להציג אותה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.