האם ניתן לצרף עדים בערעור על פסק דין? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 13:44, 16 באוגוסט 2015

  בפסק דין שנתנה שופטת היא האשימה את הניתבע שלא זימן את x . עכשיו בעירעור הנתבע מבקש מבית המשפט לזמן את העד הזה שהוא ממש ישפוך אור על הנעשה האם בית המשפט יעתר? כמו כן לבנו של המערער ישנה הקלטה של אותו עד מלפני כשנה ששופכת אור על הנעשה. האם זה יאפשר להביא בערעור את ההקלטה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:51, 16 באוגוסט 2015

  בעקרון בית משפט של ערעור אינו שומע עדים. אם במסגרת הערעור ימצא בית המשפט של ערעור שראוי היה לשמוע עד מסויים ושעדותו חיונית לתוצאה הסופית, יכול הוא לתת הוראות לבית המשפט שלמטה לזמן עד מסוים ולשמוע אותו. שמיעת עדים במסגרת ערעור היא דבר נדיר ביותר ורק בנסיבות מאוד מיוחדות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.