האם ניתן לצרף עדים בערעור על פסק דין? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 00:59, 17 באוגוסט 2015

  בלי שום קשר לזה שאני רוצה לזמן את העדה בעירעור. אני רוצה לגשת למשטרה ולהתלונן על הונאה כי מה שעולה מהקלטת שהפקידה של העו"ד חברה לאחת היורשות ולאחת שהיא אשת אחד היורשים כאשר האישה הזאת עובדת יחד עם הפרופסור שהוציא תעודת רופא לכשרות ובהקלטה שלה היא מודה שהביאו את המנוחה לרופא הספציפי בגלל ההכרות עם אשת אחד הנהנים ולטענתה היא לא רואה פסול בזה. האם חקירה פלילית גוברת על הערעור או שחופפת או שהמשטרה יכולה לבקש צו לחקור את הפקידה של העו"ד כדי לגלות את האמת? האם במקרה כזה בית המשפט יזמן את הפקידה בגלל שזה דבר חמור?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:40, 17 באוגוסט 2015

  ההליך הפלילי נפרד לחלוטין מההליך האזרחי. קיומה של חקירה פלילית יכול להוות שיקול וגם יכול שלא יביא לשום תוצאה מבחינת בית המשפט של ערעור. הסיבה - קיומה של חקירה פלילית כשלעצמה אינה ראיה לכך שהנחקר או כל אדם אחר הוא אכן עברין. אדם מוחזק זכאי כל עוד לא הורשע בפסק דין של בית משפט מוסמך.
  ראיות מוסג של הקלטות, בהנחה שהן קבילות בבית המשפט, עשויות להוביל להחלטה לשמוע ראיות נוספות בתיק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.