צו ירושה , זכויות קניניות . - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 21:17, 18 באוגוסט 2015

  שלום . ניתן צו ,צו ירושה בעיניין עיזבון המנוחה . אני מצהיר כי :שמות יורשה על פי דין של המנוחה וחלקו היחסי של כל אחד מהם בעיזבון הוא: ארבעה אחים והחלק לכל אחד 1/4 . עדיין לא היתגבשה זכותם הקניינית בנכס . אני מחזיק ב-1/3 בזכיות מהעבר , ועוד 1/4 המצהיר על זכותי מצו הירושה הנוכחי. אין באפשרותנו להגיע להסדר . ואנני מעוניין לקנות אותם , והם לא אותי ,כי חלקם בצו כל כך מיזערי, (רסיסי ירושה ). מתי מיתגבשת האפשרות , לפרוק שיתוף ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:11, 23 באוגוסט 2015

  אפשר לפרק שיתוף בזכויות גם אם עדיין אינן זכויות במקרקעין אלא רק זכויות חוזיות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.