צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 17:32, 24 באוגוסט 2015

  אמי נפטרה לפני כמעט כשנה. נשארנו אבי(שיבדל לחיים ארוכים) ואנחנו 4 ילדיהם (כולנו בוגרים ועם כשרות משפטית). בבנק יש חשבון בנק על שם אימי. אנחנו רוצים שכסף זה יועבר במלואו לאבי. בבנק אמרו לאבי שיוציא צו ירושה. 1. האם עלינו להוציא צו ירושה רגיל ? ומה חלקו של כל אחד ? 2. האם עלינו להסתלק (תצהיר הסתלקות) מהירושה כדי שהוא יקבל את הכסף? או האם הבנק יוכל להסתפק בחתימתנו ? אנו מעוניינים בתהליך הקצר ,הפשוט והמהיר יותר.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:37, 26 באוגוסט 2015

  תשובות לשאלותייך:

  1) כן. חלקו של אבא הוא חצי. חלקו של כל אחד מארבעת הילדים הוא שמינית.

  2) כן אבל כך יקרה גם לגבי שאר רכושה של אמא (למשל אם יש לה חלק בדירה או רכוש אחר). מבחינת הבנק - כאשר היורשים מגיעים עם צו ירושה, היורשים יכולים במקום להורות לבנק להעביר את חלקיהם בכסף לאבא.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.