צוואה של עוור חירש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 09:38, 30 באוגוסט 2015

  אם יש כ4 עדים 2תובעים ו2 נתבעים שאומרים שאביהם עיוור ובנוסף לא יכול לשמוע בלי מכשיר שמיעה.  מומחה שבית משפט מינה כותב בחוות דעתו. שהמנוח ללא מכשירי שמיעה חירש בשתי אוזניו.  בדו"ח בית חולים הוא מקבל ציון 2 מתוך 7 בהבנת השמיעה.  וידוע שבשעת חתימת הצוואה המנוח היה ללא מכשירי שמיעה.  ועורך הצוואה לא כתב שהוא הקריא למנוח תצוואה.  ועורך הצוואה אומר שהוא זוכר שהוא הקריא וגם שוחח איתו ממושכות  האם לדעתך המקצועית והלא מחייבת בית המשפט יסמוך על עורך הצוואה?  יש לציין שעדי הקיום הם העו"ד והרופא פרטי שבדק תמנוח.  עד הצוואה הרופא לא זוכר שום דבר.  וגם בתעודת הרופא אין התיחסות לשום דבר ושום הפניה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:44, 30 באוגוסט 2015

  איני יכול לענות לשאלה המסויימת ששאלת מבלי לדעת א כל העובדות. התשובה כאן היא עקרונית:

  בית משפט ששומע עדויות הוא בית המשפט המוסמך לפי חוק להכריע למי הוא מאמין והאם העדויות ששמע מספיקות לשם הכרעה בשאלה העומדת לדיון.

  שופט רשאי לבסס את החלטתו על עדות יחידה לעומת עדויות אחרות, אולם עליו לנמק בפסק הדין מדוע הוא מעדיף אותה עדות יחידה על פני העדויות הסותרות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.