חלוקת עיזבון בבנק - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • JK

  נשלח ע"יJK 12:44, 1 בספטמבר 2015

  בצוואה האב מצווה חלוקת הכספים שבחשבון בנק בין נכדיו ללא אזכור בנו. בחשבון זה רשומים כבעלים האב ובנו כולל סעיף אחרית ימים. השאלה - מה קורה בבוא היום ? האם הבן נותר כבעלים והחשבון עובר לרשותו ? האם הסכום בחשבון מתחלק ב 2 , חצי לבן וחצי ליורשים ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:46, 2 בספטמבר 2015

  כאשר חשבון משותף לשני אנשים יש חזקה שבם שותפים בחלקים שווים. כלומר כל אחד מהם זכאי למחצית הכספים בחשבון. ניתן לסתור חזקה זאת בעובדות.
  הוראת הצוואה של האב חלה על המחצית שלו בחשבון (אלא אם יוכח שכל הכספים בחשבון הם שלו בלבד ואז הצוואה תחול על כל הכספים בחשבון).

  מכאן שמחצית הכספים תהיה לבן והמחצית השניה לנכדים.

  סעיף אריכות ימים אינו תחליף לצוואה, אלא נועד רק לאפשר המשך ניהול סביר של החשבון עד למתן צו ירושה או צו קיום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.