ירושה ודיני משפחנ - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • יעל

נשלח ע"ייעל 05:22, 3 בספטמבר 2015

קבלתי בית במתנה מאבי ועברה המתנה על שמי בטאבו .אני נשואה 22 שנה עם שלושה ילדים ברצוני להתגרש ובידעה שזה לא יהיה קל כי לא יתן לי גט מהר. לכןאני רוצה למכור את הבית שקבלתי במתנה ולקנות בית באזור מגורי השאלה שלי האם בעלי יוכל לדרוש חלק מהבית שאני קונה מכספי המתנה שקבלתי .

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

11:20, 3 בספטמבר 2015

איני מבין מה הקשר בין דיני ירושה לבין שאלתך.

אם שאלתך היא "האם בעלי יכול לדרוש?" התשובה היא "כן!!".

שאלה אחרת היא "האם הוא זכאי לחלק בדירה או לחלק מהתמורה עבור הדירה". והתשובה לכך תלויה בעובדות החיים שלכם, מתי בדיוק קבלת את הדירה, כיצד ניהלתם אותם וכיצד התייחסתם לדירה זאת במהלך שנות הנישואין. לאחר שתהיה תשובה לכל אלה אפשר יהיה לחפש תשובה לשאלתך הנכונה.

תגובה
  • 11:25, 3 בספטמבר 2015

הדירה עברה על שמי השנה
    וחלק ואני משכירה אןתה ומפרישה חלק לאבא שלי שבבית אבות.
    השאלה שלי במידה ואמכור את הדירה בעלי יוכל לדרוש חלק מנכסף או מהדירה שאקנה

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

12:04, 3 בספטמבר 2015

הענין שלך יוכרע לפי דיני מתנה ולפי יחסי הממון בינך לבין אישך. יש לבחון את לשון הסכם המתנה ויש לראות מה עשית בכספי ההשכרה וכיצד ניהלתם את משק הבית שלכם במשך השנים בכלל ומאז השכרת את הדירה בפרט. ראוי שתתיעצי גם בפורום שעוסק ביחסי ממון בין בני זוג.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.