עיקול בבנק על חשבונו של נפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גריסרו אהובה

  נשלח ע"יגריסרו אהובה 07:12, 3 בספטמבר 2015

  שלום לכם, אני בת יחידה, הורי נפטרו, אמי לפני שנה ואבי לפני כחודשיים. נשאר בבנק סכום נאה עליו לא ידעתי כיוון שחשבתי שהכסף מועבר לבית האבות. ניגשתי לבנק לברר אם יש בכלל כסף בחשבון כיוון שעלי לשלם אגרה להוצאת צו ירושה ומפאת מצבי הכלכלי , עדיין לא השגתי את הכסף לשלם אגרה. בבנק נאמר לי שעירית.... הוציאה עיקול על סכום לא כל כך גבוה ע"ח הארנונה שלא שולמה, אבל בבנק ישנו סכום גדול בהרבה מסכום החוב. שאלתי: האם אוכל להוציא צו ירושה ורק אז להתחשבן עם העיריה או שמא נבצר ממני להוציא צו כזה. הפקידה בבנק אמרה לי שעם צו ירושה אוכל לקבל את הכסף בקיזוז!!! הסכום של החוב. אודה להסברים נוספים בנושא.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:01, 3 בספטמבר 2015

  צו עיקול מיועד לעכב כסף בחשבון עד לקבלת החלטה אחרת של רשות מוסמכת לגבי גורל הסכום המעוקל. מעבר לסכום הנקוב בצו העיקול ניתן יהיה לקבל את שאר הכסף.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.