צו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מלי

  נשלח ע"ימלי 07:07, 4 בספטמבר 2015

  א.האם צוואה החתומה בידי עד אחד שהיה גם מתורגמן היא תקנית או שחייבים שני עדים? ב. אבי נפטר לפני 20 שנה והוצא צו ירושה מחצית לאמי ולי ולאחי לכל אחד רבע . השנה נפטרה אמי ובצוואתה נכתב שאת זכויותיה בדירה השאירה לאחי וכך גם את כל הכספים בבנק והמטלטין. אחי הגיש צו לקיום צוואה. האם זה אומר שכל הדירה עוברת על שמו של אחי, הרי איך רשם הירושות שמאשר את הצוואה יודע שגם לי יש חלק בדירה ע"פ צו הירושה של אבי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:00, 4 בספטמבר 2015

  א. לא. יש צורך בשני עדים.

  ב. הרשם לעניייני ירושה מקיים צוואה כלשונה. חלוקת הזכויות בדירה ובדמי השכירות נעשית פי התוצאה של שני הצווים: קודם כל צו הירושה של אביך שהעניק לך רבע. אחר כך קיום צוואת אמך. צו זה יעניק לאחיך סך הכל 3/4 מהדירה אך הרבע שלך שקבלת מאביך יישמר. לך וכן הזכות לקבל רבע מדמי השכירות.

  ג. יש להגיש את צו הירושה של אביך לרשם המקרקעין. לכשיינתן צו קיום צוואת אמך יש להגיש גם אותו לרשם המקרקעין.

  תגובה
 • 17:22, 4 בספטמבר 2015

  שלום לך ותודה על תשובתך
  א. האם אני יכולה לטעון שהצוואה אינה תקפה כי ישנו רק עד אחד שחתום? האם עורך הדין יכול להיות עד שני?
  ב. אחי טוען שמגיע לי 1\8 מהדירה משום שצו הירושה של אבי הוריש לי רבע מהחלק של אבי מהדירה אבל זה לא רבע מכל הדירה, ולכן אם אמי הורישה לאחי את כל זכויותיה הרי שלי נותר רק מחצית מהרבע של אבי כי מחצית מאבי שייכת לאחי.
  ג. בבקשה שהגיש אחי לקיום צוואת אמי אינני מוזכרת כלל כי אינני מופיעה כלל בצוואתה. מה יקבל אחי מרשם הירושות? והיכן אני נמצאת כיורשת חלק מהדירה?
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.