• מלי

  נשלח ע"ימלי 12:09, 6 בספטמבר 2015

  שלום לך אינני מבינה בתשובתך מיום 4.9 כתבתי שהרבע שהוריש לי אבי נשמר לי גם אם אמי הוריש ה בצוואה את זכויותיה בדירה לאחי ואילו בתשובת 6.9 כתבת שאחי צודק שנגיע לי רק שמינית מהדירה? אבי נפטר וצו הירושה שלו מחיצת לאמי רבע לי ורבע לאחי אמי נפטרה אחריו והורישה בצוואה את זכויותיה בדירה לאחי......מה מגיע לי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:06, 9 בספטמבר 2015

  התשובה לך היא תגיל בחשבון עם הבנת הנקרא. אני מתנצל מראש שאין לי הכישורים של מורה טוב לחשבון:

  צו הירושה של אביך חל על המחצית שלו בדירה. את זכאית לרבע מהמחצית שלו. רבע של חצי הוא שמינית. כלומר את זכאית לשמינית מהזכויות בדירה. גם לאחיך מגיעה שמינית כזאת.

  הצוואה של אמך חלה על החלק שלה בדירה. לאמך - בעקבות צו הירושה של אביך - היו 3/4 מהדירה (חצי שלה ועוד רבע שירשה מאביך) שהם שווים ל- 6/8 חלקים. אם אמך הורישה הכל לאחיך, הרי שלאחיך סך הכל יש 7/8 חלקים בדירה ולך יש רק 1/8 חלקים בדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.