צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מלי

  נשלח ע"ימלי 18:28, 6 בספטמבר 2015

  אבי נפטר לפי 20 שנה ללא צוואה. צו ירושה הוצא ע"י אחי 4 שנים לאחר מותו. באותה תקופה לא הייתי מודעת לחשיבות הצו ולא פעלתי בעניין. אמי נפטרה השנה והותירה בצוואה את כל זכויותיה בדירה ובחשבונות הבנק לאחי. מסתבר ששנתיים לאחר מות אבי משכה אמי חסכונות מאחד החשבונות ונתנה לאחי, זאת לאחר מות אבי ולפני שהוצא צו ירושה. מה הדין במקרה זה? האם מותר לבנק למסור את כל הכספים לאחד מבעלי החשבון גם כשהשני נפטר עוד בטרם הוצא צו ירושה? החשבון היה חשבון ו\או זה אומר בהכרח שהיה הסכם"אריכות ימים"? ואם כן אז אמי יכלה להשתמש בכל הכספים מבלי להתחשב ביורשים ? האם הבנק אינו מחויב ליידע את כל היורשים על המצאות חסכונות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:12, 9 בספטמבר 2015

  אם אביך נפטר לפני 20 שנה. אם אמך משכה את כל הכספים לפני 18 שנים. אם צו ירושה הוצא לפני 16 שנים - וכל אלה היו בידיעתך. כתוצאה מכך יש התיישנות מלאה על כל אחד ואחד מאלה הן כלפי הבנק והן כלפי היורשים. התיישנות פרושה שאינך יכולה לתבוע אף לא אחד מאלה, אפילו תוכיחי שגרמו לך עוול כלשהו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.