סמכויות מלחקת שחרורים ממשרד האפוט' - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 12:47, 7 בספטמבר 2015

  ניתן בשנה האחרונה צו ירושה, לפיו אני יורש מחצית מעזבון המנוח (אחיין של סבא שלי) והמחצית השניה "יורשים בלתי ידועים" - למדינה. כעת אני מנסה לברר אצל האפוטרופוס מהו הרכוש שיש בעיזבון ואני נתקל בקשיים מצד "מחלקת שחרורים - היחידה הארצית לגילוי וניהול רכוש" שמסרבים לגלות לי פרטים אודות הירושה. לאחרונה הם טוענים כלפיי שיש "אי התאמה" בין הבקשה לצו ירושה שהגשתי לבין מידע שיש ברשותם, ולפיכך הם מסרבים להמשיך ב"הליך השחרור", כך שלמעשה אני תקוע ובלי יכולת לרשת. שאלותי: 1. מה סמכויות היחידה הזו? -אני מדגיש שיש ברשותי צו ירושה שניתן בהסכמת האפוטרופוס הכללי - האם עדיין יש באפשרותם לעכב ולמנוע אותי מלרשת? 2. במידה ואין להם סמכות לכך - מה באפשרותי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:16, 9 בספטמבר 2015

  אחד מתפקידיו של מנגנון האפוטרופוס הכללי הוא להחזיק ולנהל רכוש עבור יורשים שזהותם אינה ידועה, או שהיא ידועה אך לא ניתן לאתרם. בביצוע תפקיד זה נאבק האפוטרופוס הכללי לטובת מי שאינם יכולים להלחם על זכויותיהם.

  האפוטרופוס הכללי כפוף לסמכות של בית המשפט לענייני משפחה. אפשר להגיש נגדו תביעה. במסגרת של תביעה כזאת אפשר לדרוש לקבל מידע מהאפוטרופוס הכללי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.