050-6326655 - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • סיגלית פרידמן

  נשלח ע"יסיגלית פרידמן 09:16, 8 בספטמבר 2015

  דירה שהתקבלה בירושה עבור שלושה יורשים כל אחד מקבל שליש. שני יורשים מעוניינים למכור את הדירה ושלישי לא מעוניין למכור. האם יש דרך לחייב אותו למכור ? מה ניתן לעשות בנושא? תודה! סיגלית .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:19, 9 בספטמבר 2015

  מצב של שני יורשים מעוניינים למכור דירת ירושה ושלישי אינו מעוניין למכור הוא מצב ידוע ומוכר. יש פתרון קל לכך -תביעה לפרוק שיתוף בדירת הירושה. התביעה מוגשת לבית המשפט למשפחה. אם אין צוואה שמונעת במפורש את פרוק השיתוף בדירה, בדרך כלל מדובר בהליך זריז למדי, שכן הדין בישראל מעניק עדיפות גבוהה לזכותו של אדם שלא להיות שותף עם אחרים

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.