כספי ירושה שנמצאים בחזקת אחותי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 11:08, 10 בספטמבר 2015

  שלום, אחותי מחזיקה בכספי ירושה שנמצאים בבנק. כשהייתי בת 17 נתבקשתי לחתום על "ויתור" זמני של החלק שלי והשארת כל הסכום יחד תחת חסותה של אחותי. כיום אחותי לא מוכנה לשחרר את החלק שלי מהירושה ומרגישה שהיא המנהלת של כל מה שהושאר. האם יש דרך לעקוף את זה ולקבל את מה שמגיע לי גם לאחר שחתמתי שזה יהיה תחתיה באופן זמני? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:19, 13 בספטמבר 2015

  בהיותך בת 17 היית קטינה. קטינה אינה יכולה לחתום על מסמכים משפטיים שבהם היא מוותרת על זכויות. אין תוקף משפטי לחתימת קטין. כל הבנקים יודעים זאת. אני מנחש שהורה או אפוטרופוס אחר חתם על מסמכים בקשר עם העברת כספים זאת.

  אני מניח שאת בגירה היום. אם אחותך מסרבת להעביר לך את חלקך בכספי הירושה, הפתרון יהיה בהגשת תביעה כספית לבית המשפט לענייני משפחה. מומלץ כמובן לבוא ולהתייעץ טרם ריצה לבית המשפט בתקווה לפתרון הסכסוך מחוץ לבית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.