אישה שנכנסה לביתו של אבי האלמן - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכלי

  נשלח ע"ימיכלי 21:19, 10 בספטמבר 2015

  שלום רב. אבי בן 82 אלבן בפעם השנייה. בפעם הראשונה התאלמן מאמי ובפעם השנייה מאישה איתה חי מעל ארבעים שנה ולא נישא לה. החברה הכי טובה שלהם אישה כבת שישים נשואה התבייתה על אבי וכיום במסווה של טיפול חיה וישנה בביתו. אבי מרוצה מאוד מרגיש שהיא כל עולמו. האם אישה זאת תוכל לתבוע כספים ואת ביתו של אבי אם וכאשר... האישה נטרלה אותו מכל חבריו ואני ושתי אחיוותי איננו בקשר איתו כלל. בנוסף בעלה מבשל להם אוכל ילדיה קונים לו בגדים ולפי דבריו הוא מאושר וטוב לו במצב הזה. האם אנחנו צריכים לפעול משפטית לפני שיהיה מאוחר מדי? תודה רבה על כל תשובה והרחבה בנושא

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:24, 13 בספטמבר 2015

  אם אותה אשה נוספת נשואה לאחר, היא לא תוכל לטעון למעמד של ידועה בצבור לצרכי ירושה.

  לא ניתן לאור דלות המידע הקיים להמליץ על פעולה כזאת או אחרת. כל עוד אביך צלול בדעתו ושולט בענייניו, קשה יהיה להתערב בהחלטותיו. הוא גם יכול לעשות צוואה ולצוות הכל לאותה אשה שלישית. בכל מקרה ייעוץ משפטי מדוייק יותר מחייב ברור מקיף של עובדות

  אם את או אחיותייך בעלות זכויות בדירת המגורים של אביכן, ייתכן ויש לכן עילה להתערב בדבר מכח השימוש שאותה אשה עושה ברכושכן.

  מומלץ לשפר את הקשר עם האב מצד אחד ומומלץ לבצע תעוד מקיף של כל העובדות הנוגעות בדבר מצד אחר.

  תגובה
 • 10:51, 14 בספטמבר 2015

  תודה רבה על התשובה.
  אני ואחיותיי איננו בעלות זכות על הדירה שלו. אבי מתמהמה בהכנת הצוואה הראשית שלו ואין לנו מושג מה תשפיע עליו אותה אישה לגבי הרכוש שלו.

  תגובה
 • 14:51, 16 בספטמבר 2015

  מאחר ואין לכן זכויות בדירה לפי דבריך. נראה שהמקרה אבוד...מצער לומר שזו שיטה ידועה שמתלבשות על זקן משפחה שלמה של הכביכול מאהבת החדשה. עוד אמר אם היא נשואה לאחר יש לה בעיה כידועה בציבור. אבל מעל הכל...אם האב לא מספיק חכם או רוצה זה אבוד . יתכן אולי שיחתום על צוואה שאתן היורשות היחידות אבל הגברת תעשה לכן את המוות. זו צרה. וגם אם יחתוב לכן צוואה היא יכולה להחתים אותו על צוואה חדשה ושלכן בטלה ואתם תעזבו אותם כאילו הכל בסדר ושילך לעולמו תגלו שאין לכן כלום.....דוד שלי עשה ככה...... הפתרון שהוא הכי חריף אבל הכי טוב. במידה ונבמר הסיפור איתו והוא מודיע לכן במפורש דשום דבר אינו מתכוון להוריש לכן זה לבקש בצו אפוטרופסות עליו בהית משפט ולטעון שהם השתלטו עליו מנצלים אותו. זה דבר מעשי. במידה והוא אומר לכן כן צוואה לכן....אל תקנו את זה...תלכו איתו לעשות צוואה. אבל שהעורך דין ישכנע אותו להעביר לכן את הדירה במתנ בחיוו. כלומר יחתום אצל העורך דין על העברת הדירה על זמכן זה הפתרון הכי טוב.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.