• 10 בספטמבר 2015

  אישה שנכנסה לביתו של אבי האלמן

  שלום רב.
  אבי בן 82 אלבן בפעם השנייה. בפעם הראשונה התאלמן מאמי ובפעם השנייה מאישה איתה חי מעל ארבעים שנה ולא נישא לה. החברה הכי טובה שלהם אישה כבת שישים נשואה התבייתה על אבי וכיום במסווה של טיפול חיה וישנה בביתו. אבי מרוצה מאוד מרגיש שהיא כל עולמו. האם אישה זאת תוכל לתבוע כספים ואת ביתו של אבי אם וכאשר...
  האישה נטרלה אותו מכל חבריו ואני ושתי אחיוותי איננו בקשר איתו כלל. בנוסף בעלה מבשל להם אוכל ילדיה קונים לו בגדים ולפי דבריו הוא מאושר וטוב לו במצב הזה.
  האם אנחנו צריכים לפעול משפטית לפני שיהיה מאוחר מדי? תודה רבה על כל תשובה והרחבה בנושא

  10 בספטמבר 2015
 • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 13 בספטמבר 2015

  אישה שנכנסה לביתו של אבי האלמן

  אם אותה אשה נוספת נשואה לאחר, היא לא תוכל לטעון למעמד של ידועה בצבור לצרכי ירושה.

  לא ניתן לאור דלות המידע הקיים להמליץ על פעולה כזאת או אחרת. כל עוד אביך צלול בדעתו ושולט בענייניו, קשה יהיה להתערב בהחלטותיו. הוא גם יכול לעשות צוואה ולצוות הכל לאותה אשה שלישית. בכל מקרה ייעוץ משפטי מדוייק יותר מחייב ברור מקיף של עובדות

  אם את או אחיותייך בעלות זכויות בדירת המגורים של אביכן, ייתכן ויש לכן עילה להתערב בדבר מכח השימוש שאותה אשה עושה ברכושכן.

  מומלץ לשפר את הקשר עם האב מצד אחד ומומלץ לבצע תעוד מקיף של כל העובדות הנוגעות בדבר מצד אחר.

  13 בספטמבר 2015
  • 14 בספטמבר 2015

   אישה שנכנסה לביתו של אבי האלמן

   תודה רבה על התשובה.
   אני ואחיותיי איננו בעלות זכות על הדירה שלו. אבי מתמהמה בהכנת הצוואה הראשית שלו ואין לנו מושג מה תשפיע עליו אותה אישה לגבי הרכוש שלו.

   14 בספטמבר 2015
   • 16 בספטמבר 2015

    אישה שנכנסה לביתו של אבי האלמן

    מאחר ואין לכן זכויות בדירה לפי דבריך. נראה שהמקרה אבוד...מצער לומר שזו שיטה ידועה שמתלבשות על זקן משפחה שלמה של הכביכול מאהבת החדשה. עוד אמר אם היא נשואה לאחר יש לה בעיה כידועה בציבור. אבל מעל הכל...אם האב לא מספיק חכם או רוצה זה אבוד . יתכן אולי שיחתום על צוואה שאתן היורשות היחידות אבל הגברת תעשה לכן את המוות. זו צרה. וגם אם יחתוב לכן צוואה היא יכולה להחתים אותו על צוואה חדשה ושלכן בטלה ואתם תעזבו אותם כאילו הכל בסדר ושילך לעולמו תגלו שאין לכן כלום.....דוד שלי עשה ככה...... הפתרון שהוא הכי חריף אבל הכי טוב. במידה ונבמר הסיפור איתו והוא מודיע לכן במפורש דשום דבר אינו מתכוון להוריש לכן זה לבקש בצו אפוטרופסות עליו בהית משפט ולטעון שהם השתלטו עליו מנצלים אותו. זה דבר מעשי. במידה והוא אומר לכן כן צוואה לכן....אל תקנו את זה...תלכו איתו לעשות צוואה. אבל שהעורך דין ישכנע אותו להעביר לכן את הדירה במתנ בחיוו. כלומר יחתום אצל העורך דין על העברת הדירה על זמכן זה הפתרון הכי טוב.

    16 בספטמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?