דילמה רצינית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אסי

  נשלח ע"יאסי 16:57, 11 בספטמבר 2015

  סבא שלי נפטר לפני 10 שנים בערךך והוא השאיר אחריו שתי בתים שלא נמכרו עד היום. אח של אמא שלי נפטר לפני חודשיים והוא השאיר אחריו צוואה וכול האחים חתמו שווה בשווה וותרו על אח אחד על בית ששווה סביב ה600 עד 700 אלף ואותו אח מקבל גם כספים שווה בשווה... האחים של אמא שלי הם לא אנשים ישרים חולים כסף .. ואמא שלי לא צלולה בראש אין לה דעה משל עצמה.... והיא חותתמת על הכול והיא מאמינה לאחים שלה בעיינים עצמות.. הם ממש ערמומיים . מנסון לא מועט של העבר. אין לי בעיה שהאח עצמו יגור שם אבל רציתי שהבית יהיה רשום על כול האחים . האח מכול מיני סיבות רוצה שהבית יהיה רשום עליו אבל עם הוראה בטאבו שהבית לא למכירה... אז אמרתי לעצמי שזו בעיה כי ברגע שהבית שלו אז הוא יוכל לרשום צווואה והוא יוכל לרשום את הבית על מי שהוא רוצה לא ? וזו לא המטרה שלנו... המטרה שלנו שהוא יגור בבית שיהיה לא ביטחון שלא יוציאו אותו מצד שני שהוא לא ישחק עם המשפחה.. מבחינת צוואה או בחורה שהוא יביא שתיקח חצי וחצי וכול מיני... אבל לרשום הוראות כאלו בטאבו למרו שהבית רשום על האח עצמו ? איזה הוראות כדאי לרשום ? אני מחפש כמה שפחות לריב לעשות בקצרה וזהוא אין לי כוח לכול הבלאגן הזה רוצה רק שיהיה שלום ... אם אני יוותר לו לגמריי אני רק יאכל את הלב . איזה הוראות אפשר לרשום על הטאבו שיחסמו אותו מכול כיוון אפשר? חשבתי שאמא שלי תעשה לי צוואה הבעיה שהיא חושבת שאני נגד אחים שלה ושאני עושה להם משהו רע.. היא אפילו לא יודעת מה זה צוואה היא לא מבינה כלום.... אם אמא שלי חתמה וויתרה על בית לאח שלה ואחרי כמה חודשיים אמא שלי רושמת צוואה על הבית של האח האם זה תופס ?מבחינת זמן ? כי אם אמא שלי חתמה על וויותר הבית ורק אחרי כמה חודשיים היא עשתה צוואה יוכל לטעות בבית משפט שהיא וויתרה על הבית ורק אחרי זה היא עשתה צוואה לא ??? מצד שני חשבתי להיות אפוטרופוס שלה... מה יותר עדיף לי ? כי אפוטרופוס זה גם תהליך ארוך ובלאגן לא?? מה הכי טוב בשבילי לעשות?? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:29, 13 בספטמבר 2015

  המקרה מתואר מורכב מכדי שניתן יהיה לענות עליו במסגרת זאת. אם אמך אינה מוכנה לעשות דבר, אתה אינך יכול לעשות בשמה או במקומה. אם אמך אינה כשירה לקבל החלטות להגנה על רכושה, ייתכן וראוי לבקש אפוטרופסות על רכושה של אמך.


  בכל מקרה יש לפנות לייעוץ עם כל המסמכים הכרוכים בדבר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.